Przeskocz do treści

Meldujemy, że piękne elfy dostarczyły paczki do Domu Dziecka w Szamocinie🎁🎁🎁. Mamy nadzieję, że tym małym gestem sprawiliśmy radość dzieciom, które na to najbardziej zasługują. Dziękujemy naszym uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły, Chodzieskie Centrum Atletyki Kinga Polowa, Bartek Miłosek za zaangażowanie i wsparcie naszej inicjatywy. 🎁🎁
Kilka dni wcześniej  takie pyszności sprzedawały śliczne Mikołajki. Dochód ze sprzedaży przeznaczymy na szczytny cel.
Było smacznie. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tych słodkości. 🍩🍰🍫

VICTORY !! 👇🏆🏆Jest nam niezmiernie miło przekazać bardzo dobre wieści. Drużyna naszej szkoły w składzie Paulina Dubert, Wiktoria Machowska Klaudia Pielach brała udział w konkursie "Będę Biznesmenem - BeBi" organizowanym przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego. Nasz uczennice zajęły II miejsce otrzymując jednocześnie nagrody o wartości 3000. 🏆
Celem konkursu było: pobudzenie przedsiębiorczości i kreatywnego myślenia, rozwijanie umiejętności wystąpień publicznych, stymulowanie pracy zespołowej wśród uczniów.
Jesteśmy dumni, że drużyna z Rataj pokonała prawie 50 zespołów to dowód na to, że kształcimy młodych, przedsiębiorczych ludzi.
Uwaga lokalni przedsiębiorcy rośnie Wam konkurencja. A może ktoś z Was zechciałby zatrudnić w przyszłości te trzy wspaniałe młode kobiety - sukces murowany.

A my nadal wdrażamy nowatorskie metody nauczania, tym razem szkolą się nasi uczniowie. Efektywność metody sketchnotingu w procesie edukacyjnym potwierdzają badania z dziedziny psychologii poznawczej – według teorii podwójnego kodowania informacje przekazywane jednocześnie werbalnie i wizualnie są przyswajane efektywniej niż w przypadku przekazu jednokanałowego. Uczestnicy warsztatów szkolili się pod profesjonalnym okiem Pani Katarzyny Kwaśnik z CDN Piła.
To kolejny dowód na to, że planujemy karierę i przyszłość naszej młodzieży, aby łatwiej im było odnaleźć się na nowoczesnym i dynamicznym rynku pracy, nie tylko w Polsce, ale również w Europie.

Tak wygląda współczesne bohaterstwo!!
Dzisiaj 32 osoby oddały w sumie 14,5 litra krwi, to przeszło nasze oczekiwania.
Spójrzcie poniżej na uśmiechy na twarzach oddających krew, to znak, że to nie boli a daje mnóstwo satysfakcji.
Serdecznie dziękujemy za piękny gest i wielkie serducha młodzieży szkolnej 👏, rodzicom 👍naszym absolwentom 😁miło było Was znowu zobaczyć, nauczycielom oraz pozostałym osobom, które przyłączyły się do akcji honorowego oddawania krwi. 😍
Kilka dni wcześniej odbyło się kolejne spotkanie z Drużyną Szpiku i naszym wyjątkowym gościem Maria Homan, która zachęcała młodzież do oddawania krwi i rejestracji dawców szpiku. Maria Homan jest twarzą kampanii Poznański Wolontariusz Roku. Jest przyjacielem naszej szkoły od wielu lat i takim tytułem została odznaczona przez Dyrektora Szkoły.

3 grudnia Dzień Osób Niepełnosprawnych- zajęcia warsztatowe “Razem w naszej szkole” uczniowie wszystkich klas wzięli udział w zajęciach. W Ratajach przyjacielskie relacje z osobami niepełnosprawnymi to norma, a tym szczególnym dniu przekazujemy przesłanie innym, osoby niepełnosprawne są takie same jak my, tylko nauczmy się rozumieć ich potrzeby.

Szkoła bierze udział w 10 jubileuszowej kampanii Drugie Życie promującej transplantację i oświadczenia woli. Dziś mieliśmy ogromną przyjemność podzielić się naszą wiedzą na sesji Rady Powiatu.
Ola Maćkowiak, Sylwia Grzymska, Manuela Frąckowiak, Natalia Górzna, Natalia Smektała, Iga Kryza spisałyście się na medal.

na relację zdjęciową z wczorajszego pięknego przedstawienia w wykonaniu naszych zdolnych uczniów oraz podziękowania dla tych, którzy przyczynili się do wspólnego sukcesu.
Za udział w przedstawieniu organizatorki dziękują: Panu M. Kicie za udostępnienie sali i sprzyjanie rozwojowi talentów uczniowskich, Pani G. Olejniczak – Mucha, (która jest absolutnie niezastąpiona i nie ma takich podziękowań, które mogą oddać ogrom jej pracy), Panu A. Michalskiemu za stworzenie prezentacji i filmowanie, a także Pani I. Kaniewskiej i Pani B. Bugaj.
Muzykom:
Witoldowi Krynickiemu, który swoją muzyką tworzy niepowtarzalny, mroczny klimat. Bęben jest niezbędny, niezastąpiony i najlepszy.
Arkadiuszowi Gaducewiczowi, który gitarą elektryczną czyni cuda, a charakterystyczny styl grania sprawia, że słuchający unosi się wysoko w przestworzach.
Adamowi Bobowiczowi, który pierwszy raz występował w naszych przedstawieniach, który sprawił, że muzyka była „pełna”; jest tak zdolny, że zagra we wszystkich następnych.
Dodatkowo gitarzystom dziękuję za znoszenie, bez narzekania, niedogodności z codziennym przywożeniem sprzętu na próby.
Andrzejowi Wieczorkowi za cudowny akompaniament saksofonu.
Mateuszowi Bukowskiemu, gdyż dzięki dźwiękom jego trąbki przenieśliśmy się w świat wolności.
Śpiewającym-
Julii Janczarczyk, która umie zaśpiewać wszystko, jest tak dobra jak Jusia Steczkowska.
Julii Kapsiak, Aleksandrze Zawartce, Dominikowi Świderskiemu, Alicji Silskiej, Sandrze Jaworskiej za anielskie głosy w chórze, które sprawiły, że przez chwilę byliśmy w niebie.
Aktorom
W roli głównej: alegorii Polski - Zuzannie Majchrzak, niezwykły talent, świetna dykcja, delikatna i ekspresywna równocześnie.
W roli zaborców:
Idze Kryzie, która nie tylko gra całą sobą: mimiką, gestami, słowem, ale także wszystko organizuje, dopełnia. Pomysł i odtwarzanie w jednej osobie.
Weronice Lenartowicz, pierwszy raz w naszych przedstawieniach, idealna odtwórczyni zaborcy, wyniosłego, podłego, dominującego.
Oliwii Tamborskiej –zawsze, jako naszej stałej aktorce. Wszystko umie.
W roli Polaków:
Miłoszowi Czarnoleskiemu, talent recytujący wiersze na najwyższym poziomie, rozumie tekst, co w młodym wieku jest niezwykłym atutem.
Patrycji Simińskiej, pełna poświęcania gra, świetna dykcja, żałuję, że wcześniej nie odkryłam talentu.
Julii Ludowicz, która delikatnością przeniosła nas do Polski wyzwolonej.
Agacie Ornawce, także pierwszy raz i zapewne nieostatni, nie pokazałyśmy jeszcze, że Agata umie pięknie także śpiewać. Można na nią liczyć.
Natalii Smektale – intrygujący głos, nieodkryta wcześniej. Rozumiejąca rolę, wielkie brawa.
Oraz naszym małym aktorom z Dobrej Szkoły: Marcelinie, Januszowi, Agacie, Julkom, Wiktorowi, Oliwii, Brandonowi, Pameli, Roksanie. Jako przedstawiciele Polski wolnej, uśmiechniętej, kolorowej, pełnej zabawy i wolności- spisali się na medal.
Podziękowania także dla M. Skarupy, M. Tarasiewicza, K. Filuta i jeszcze raz W. Krynickiego, którzy w porze nocnej poświęcili energię i czas, by pomagać organizatorkom.