Przeskocz do treści

Uczniowie technikum fotografii i multimediów w ZS Rataje odwiedzili dzisiaj Zakład fotograficzny Fotolab w Chodzieży pana Wiesława Pielacha, który w sposób bardzo ciekawy i rzeczowy wyjaśnił nam zasady działania cyfrowych maszyn do wywoływania zdjęć oraz urządzeń pomocniczych. Jesteśmy bardzo wdzięczni panu Wiesławowi za jego niezwykłą życzliwość, pomoc i fachowe wyjaśnienie skomplikowanych niuansów technologicznych.

Uczniowie technikum fotografii i multimediów w ZS Rataje nie tylko robią zdjęcia, ale i zdobywają cenne doświadczenie w sztuce filmowej. Święta Bożego Narodzenia to doskonała okazja by przećwiczyć ustawienie sprzętu, świateł i kamer. A to wszystko po to by nagrać szkolne życzenia Pani Dyrektor i kolędę w wykonaniu naszej koleżanki Julii.

8 grudnia odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu fotograficznego "To mnie nakręca do działania", którego organizatorem był MCK w Chodzieży. Nasze uczennice z klasy II Technikum Fotografii i Multimediów zostały nagrodzone: Monika Wegner zajęła 2 miejsce Maria Pawlaczyk zajęła 3 miejsce. Opiekun: A. Firlej

Gratulujemy!

W piątek 16 listopada uczniowie technikum fotografii i multimediów z Zespołu Szkół w Ratajach wybrali się do studia fotograficznego pani Doroty Klepackiej, gdzie w sposób praktyczny uczyli się jak robić fotografię produktową. Bardzo dziękujemy pani Dorocie za udostępnienie swojego studia, poświęcony czas oraz niezwykle cenne wskazówki, które na pewno zaowocują na egzaminie praktycznymi.
Dziękujemy Fotografia Dorota Klepacka

Uczymy się od mistrzów. Nie tylko lekcje i warsztaty w szkole są zródłem naszej wiedzy. Również wystawy fotograficzne, spotkania z ciekawymi ludźmi i wejrzenie w historię. Dlatego też 31 października zajęcia praktyczne odbyły się w… Bibliotece Miejskiej w Chodzieży gdzie Pani Honorata Struzik oprowadzała nas po wystawie fotograficznej w ramach Festiwalu im. I. Zjeżdżałki. Za cenne informacje jak i autentyczną pasję dziękujemy Pani Honoracie. Chwilę potem odwiedziliśmy Dział Historii i Tradycji przy Bibliotece Miejskiej gdzie oprowadzani przez Panią Karolinę zobaczyliśmy Chodzież taką jaka była 100 lat temu uwieczniona na dawnej fotografii. Na koniec odwiedziliśmy Młodzieżowy Dom Kultury a w nim wystawę fotografii subtelnego aktu kobiecego autorstwa znanego artysty fotografika Stanisława Pręgowskiego.

Technik fotografii i multimediów w ZS Rataje nie ma czasu się nudzić. Ostatnio mierzymy światło tak by ustawić poprawną ekspozycję i aby zdjęcie było idealne. Nie ma znaczenia czy robimy to na nowoczesnym Canonie naszpikowanym elektroniką czy na starym poczciwym Zenicie, który zapewnie pamiętają nasi dziadkowie. Nawet jeśli nie ma żadnego sprzętu, to technik fotografii z Rataj poradzi sobie przy pomocy tabeli naświetleń i wiedzy, którą wyniósł z zajęć.