Przeskocz do treści

VICTORY !! 👇🏆🏆Jest nam niezmiernie miło przekazać bardzo dobre wieści. Drużyna naszej szkoły w składzie Paulina Dubert, Wiktoria Machowska Klaudia Pielach brała udział w konkursie "Będę Biznesmenem - BeBi" organizowanym przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego. Nasz uczennice zajęły II miejsce otrzymując jednocześnie nagrody o wartości 3000. 🏆
Celem konkursu było: pobudzenie przedsiębiorczości i kreatywnego myślenia, rozwijanie umiejętności wystąpień publicznych, stymulowanie pracy zespołowej wśród uczniów.
Jesteśmy dumni, że drużyna z Rataj pokonała prawie 50 zespołów to dowód na to, że kształcimy młodych, przedsiębiorczych ludzi.
Uwaga lokalni przedsiębiorcy rośnie Wam konkurencja. A może ktoś z Was zechciałby zatrudnić w przyszłości te trzy wspaniałe młode kobiety - sukces murowany.
previous arrow
next arrow
Shadow
Slider

A my nadal wdrażamy nowatorskie metody nauczania, tym razem szkolą się nasi uczniowie. Efektywność metody sketchnotingu w procesie edukacyjnym potwierdzają badania z dziedziny psychologii poznawczej – według teorii podwójnego kodowania informacje przekazywane jednocześnie werbalnie i wizualnie są przyswajane efektywniej niż w przypadku przekazu jednokanałowego. Uczestnicy warsztatów szkolili się pod profesjonalnym okiem Pani Katarzyny Kwaśnik z CDN Piła.
To kolejny dowód na to, że planujemy karierę i przyszłość naszej młodzieży, aby łatwiej im było odnaleźć się na nowoczesnym i dynamicznym rynku pracy, nie tylko w Polsce, ale również w Europie.
previous arrow
next arrow
Shadow
Slider

3 grudnia Dzień Osób Niepełnosprawnych- zajęcia warsztatowe “Razem w naszej szkole” uczniowie wszystkich klas wzięli udział w zajęciach. W Ratajach przyjacielskie relacje z osobami niepełnosprawnymi to norma, a tym szczególnym dniu przekazujemy przesłanie innym, osoby niepełnosprawne są takie same jak my, tylko nauczmy się rozumieć ich potrzeby.
previous arrow
next arrow
Shadow
Slider

previous arrow
next arrow
Shadow
Slider

Czwórka uczniów z klas maturalnych 20 października 2017 r. reprezentowała naszą szkołę w etapie powiatowym X Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Wykazali się doskonałą znajomością zagadnień ekologicznych oraz ochrony środowiska. Po raz kolejny udowodnili, że warto się uczyć, zdobywać nową wiedzę i poszerzać zainteresowania. Zwyciężczynią konkursu została Aleksandra Maćkowiak, natomiast Natalia Smektała i Andrzej Wieczorek otrzymali wyróżnienia. Opiekę nad uczniami sprawowała Danuta Jędrzejewska.
Cała trójka już wkrótce będzie uczestniczyć w finale ponadpowiatowym w Pile.

Shadow
Slider
Życie ucznia to nie tylko nauka, ale także poszerzanie intelektualnych i artystycznych horyzontów. Dlatego też, klasy licealne: I, II A i B, III A i B, wybrały się z polonistą do CHDK, w którym, dzięki uprzejmości dyrektora – Pana Marcina Kity, mogli obejrzeć niezwykłą animację Twój Vincent w reżyserii D. Kobieli, Hugh Welchmana. Nasyceni artystycznym pięknem uczniowie wrócili do szkoły.