Przeskocz do treści

27 kwietnia 2018 wyłoniono zwycięzców konkursu pt. „Jestem Bezpieczny. Mówię NIE!”, realizowanego przez chodzieską Policję wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Chodzieży. Konkurs zorganizowano we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Chodzieży oraz Miejskim Ośrodkiem Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chodzieży.
Nasza uczennica Nikola Dróbka z kl. 3 Technikum Organizacji Reklamy zdobyła Wyróżnienie.
Zadaniem konkursowym było wykonanie zakładki, która swoim przekazem będzie odnosić się do treści związanych z bezpieczeństwem w sieci oraz narkotyków, dopalaczy i środków odurzających.
Nikola pod kier. mgr Agaty Firlej wykonała projekt zakładki techniką grafiki komputerowej.

ZS Rataje przyłącza się do akcji #wimieniu prowadzonej w DOBREJ SZKOLE! Wspólnie z Polska Akcja Humanitarna (PAH) działamy na rzecz syryjskich dzieci.

Jak pomóc? Ponad 3 miliony syryjskich dzieci urodziło się w czasie wojny i nie zna innego życia. Na Facebooku trwa zbiórka, do której cegiełkę może dołożyć każdy z nas: https://www.facebook.com/donate/602948783387151/

Więcej informacji o akcji: https://www.wimieniu.pl/

My też działamy! W imieniu syryjskich dzieci uczniowie DOBREJ SZKOŁY rozwiesili dzisiaj plakaty informacyjne. Rozmawialiśmy o tym jak wygląda codzienne życie w miejscu dotkniętym konfliktem, a już wkrótce nasi uczniowie spotkają się z kolegami ze starszych klas, aby opowiedzieć o #wimieniu.

W dniu 09.04.2018 r w Zespole Szkół w Ratajach odbyła się piąta edycja Międzygimnazjalnego Konkursu Języka Niemieckiego, w którym udział wzięli uczniowie z 5 gimnazjów:
- gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Budzyniu,
- Miejskiego Gimnazjum w Chodzieży,
- gimnazjum w Szamocinie,
- Społecznego Gimnazjum im. Św. Barbary w Chodzieży
oraz  Gimnazjum w Ratajach
W rywalizacji indywidualnej uczniowie rozwiązywali test leksykalno-gramatyczny, obejmujący tematy: mieszkanie, żywienie, podróże oraz zakupy. Uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki w części pisemnej, zostali zaproszeni do etapu ustnego, gdzie udzielali odpowiedzi na zadawane pytania.
W konkursie indywidulanym wyłoniono trójkę zwycięzców oraz wręczono 2 wyróżnienia. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.