Przeskocz do treści

Dnia 12 czerwca 2018 r. uczniowie klas TOR Zespołu Szkół im. Józefa Wybickiego w Ratajach uczestniczyli w wykładzie pt.: "Umowa o świadczenie usług reklamowych" przeprowadzonym przez radcę prawnego Aleksandrę Radke - Wolińską w ramach edukacji prawnej realizowanej na podstawie umowy zawartej pomiędzy Powiatem Chodzieskim a Fundacją Honeste Vivere z siedzibą w Warszawie.
Opiekun A. Działoszyńska

11 czerwca w Zespole Szkół w Czarnkowie odbył się XIII Regionalny Konkurs Matematyczny. W tym dniu do matematycznych zmagań przystąpili uczniowie klas I szkół ponadgimnazjalnych, wyłonieni wcześniej drogą eliminacji, z powiatów: czarnkowsko-trzcianeckiego, poznańskiego, chodzieskiego, pilskiego oraz złotowskiego. Miło nam poinformować, że uczeń klasy I Technikum Informatycznego Paweł Nylec zajął 7 miejsce na 42 uczestników. Gratulujemy i życzymy wielu sukcesóww zmaganiach w królową nauk.

Uczniowie, absolwenci, rodzice, nauczyciele i honorowi dawcy krwi wzięli udział w kolejnej akcji oddawania krwi.
Razem oddano ponad 8l krwi i do bazy dawców szpiku dołączyły kolejne dwie osoby.
Uśmiechy mówią same za siebie - oddawanie krwi nie boli.
Może to być świetny prezent na 18 urodziny.
Zapraszamy na kolejna akcję jeszcze w tym roku.

Uczymy się praktycznie! Vivat wycieczki! Uczymy się od najlepszych!

W środę 6 czerwca klasy I i II Tor miały okazję nauczyć się tajników zawodu od profesjonalistów. Pani Justyna Śniegocka – dziennikarka radiowa i telewizyjna wprowadziła młodych adeptów marketingu w świat reklamy radiowej. Uczniowie wysłuchali wykładów i nagrali reklamę w RADIU ESKA.
Po południu udali się na zwiedzanie Drukarni Agory, w której wysłuchali wykładu z poligrafii Pana Janusza Ludwiczaka.
Już we wtorek, uczniowie wezmą udział w warsztatach z prawa zorganizowanych przez Panią Aleksandrę Wolińską.
Brawo my!!! Taka szkoła to skarb!
Opiekun A. Diałoszyńska