Przeskocz do treści

Dzisiaj w naszej szkole gościliśmy wyjątkowego gościa którym był zabytkowy, wielkoformatowy aparat fotograficzny Zeiss Ikon i dzięki któremu nasi uczniowie zrozumieli zasadę działania mieszkowych aparatów wielkoformatowych i odrealnioną magię kadrowania do góry nogami i jeszcze w odbiciu lustrzanym. Dziękujemy bardzo Pani Ewie Handkiewicz za wypożyczenie swojego, jakże cennego aparatu.

Fotografia to bardzo szeroka dziedzina nauki. W Technikum Fotografii i Multimediów w Ratajach uczymy się oprócz teorii i praktycznych technik fotograficznych również jak czyścić, konserwować i zabezpieczać odbitki fotograficzne. Nasze wspomnienia z dzieciństwa nie muszą być więc skazane na zagładę.

Ogłaszamy konkurs na wykonanie pocztówki z hasłem promującym segregację plastiku.

Zasady konkursu
- technika wykonania prac: rysunek, malarstwo, grafika-techniki płaskie, bez użycia materiałów sypkich;
- format prac A5 lub A6
- każda praca powinna mieć swojego autora
- termin dostarczenia prac do 21.09.2020r.
Prace oddajemy do wychowawcy.


Razem z Fundacją Nasza Ziemia, w tym roku skupiamy sie na segregacji odpadów i recyklingu plastiku. Ze względu na pandemię nie będziemy grupowo sprzątać swiata, zachecamy, by każdy posprzatał indywidualnie swój kawałek Polski, przy tej okazji zrobił zdjęcie i przesłał na adres rn.geografia@gmail.com do 21.09.2020. Jak co roku liczymy na Was!

Narodowe Czytanie "Balladyny" J. Slowackiego w Zespole Szkol. Czytajacy:A. Glapa, W. Wierzbicki, H. Dorna, A. Kubiak, Z. Przybysz, N. Pytlak, J. Troczynska, A. Pietruszka, G. Przewozniak, J. Zatt. Podziekowania dla czytajacych i pomocnikow : M. Kubiaka, M. Kędziory, M. Koczorowskiej, A. Pietruszki, G. Przewoźniaka, M. Grzybowskiego, Pana Grzesia i Pana Tomka.

W dniach 9 i 10 września 2020 r. odbędą się zebrania z rodzicami według następującego porządku:
📌 9.09.2020 godz. 17.00
środa - klasy 1 liceum i technikum, II liceum (klasy pierwsze liceum i technikum zebranie ogólne z dyrekcją w hali sportowej. Po ogólnym zebraniu odbędą się zebrania klasowe. Pozostałe klasy zebrania z wychowawcami w klasach).
📌 10.09.2020 godz. 17.00
czwartek - klasy III liceum, IV technikum, III technikum, II technikum (Spotkanie informacyjne z rodzicami uczniów klas: III LO i IV technikum dotyczące regulaminu i procedur egzaminu maturalnego w sesji wiosennej w sali audiowizualnej. Po ogólnym zebraniu odbędą się zebrania klasowe. Pozostałe klasy zebrania z wychowawcami w klasach).
📌Prosimy o przestrzeganie środków bezpieczeństwa:
👉 dezynfekcja rąk po wejściu do szkoły,
👉posiadanie maseczki zakrywającej usta i nos,
👉zabranie własnego długopisu.
ZAPRASZAMY
Skip to content