Przeskocz do treści

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Uprzejmie informuję, że  pracujemy nad ujednoliceniem sposobu prowadzenia lekcji zdalnie. Zarówno dla Państwa, jak i dla nas jest to coś nowego.Obiecuję, że dołożymy wszelkich starań, aby nauka w domu nie była dla Was jak i dla uczniów zbyt wielkim obciążeniem.

Testujemy różne opcje, aplikacje i strony, by znaleźć najprostszy sposób do nauczania e-learningowego, do którego zobowiązani jesteśmy od 26 marca 2020 roku. 

W razie problemów lub pytań bardzo prosimy o zwracanie się do poszczególnych nauczycieli i wychowawców. Na stronie szkoły znajdują się dyżury nauczycieli i kontakt.

Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość

  • Zdalne nauczanie to nie tylko zajęcia on-line! Nauczyciele przygotowali wiele innych form. Doskonale zdajemy sobie sprawę z ograniczeń do sprzętu, który znajduje się w domu, oraz do Internetu. Dlatego prosimy zgłaszać te problemy, zaproponujemy lub wspólnie znajdziemy inne formy nauczania.
  • Szkoła działa według dotychczas obwiązującego planu, jednak nauczyciele równomiernie rozłożą materiał na czas nauki zdalnej.
  • Nauczyciele, pedagog szkolny, psycholog oraz dyrektor pełnią dyżury, harmonogram znajduje się na stronie internetowej.
  • Dostosowaliśmy formy pracy oraz metody oceniania osiągnięć uczniów do nowych okoliczności, proszę zaglądać na stronę internetową szkoły: rataje.eu oraz portal społecznościowy na facebooku.
  • Poprosiliśmy o Państwa adresy mailowe, aby na ten okres wprowadzić e dziennik, który ułatwi nam kontakt z Państwem, szczegóły pojawią się w najbliższym czasie.

Dyrektor Zespołu Szkół im. Józefa Wybickiego:

Izabela Góra

I znów ogromny sukces naszej szkoły o ogólnopolskim zasięgu!
Uczennica Agata Konarska z klasy I LO otrzymała wyróżnienie w prestiżowym IX Ogólnopolskim Konkursie „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” Fundacji im. Kazimierza Wielkiego pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej za pracę pisemną pod tytułem „DWA PIEKŁA ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”.

Konkurs: Żołnierze Wyklęci

Rodzicu,

- zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
- jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
- przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
- rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
- śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły

Drodzy Rodzice, Drodzy Uczniowie.
W związku z decyzją Premiera oraz MEN od 16 marca do 25 marca 2020 r. zawieszone zostają zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w Zespole Szkół im. Józefa Wybickiego w Ratajach.
W dniach 12,13.03 szkoła prowadzi wyłącznie działania opiekuńcze. Prosimy na bieżąco śledzić media społecznościowe, będziemy informować o każdej zmianie.
Prosimy również, aby młodzież w tym czasie przebywała w domach, nie gromadziła się w galeriach handlowych i innych zatłoczonych miejscach publicznych.
Zgodnie z rekomendacją Wojewody Wielkopolskiego odwołaliśmy również wszystkie planowane kursy, szkolenia a także wycieczki szkolne.

Z poważaniem,

Dyrektor Szkoły Izabela Góra