Przeskocz do treści

🆕❗️W ramach programu Intel Al For Youth (Sztuczna Inteligencja dla Młodzieży) nauczyciele naszej szkoły rozpoczęli właśnie kurs samokształceniowy, który ma potrwać 7 tygodni. Celem kursu jest przygotowanie młodzieży na nadejście rewolucji związanej ze Sztuczną Inteligencją.
Program oferuje wyjątkową okazję dla młodych ludzi ze wszystkich środowisk do uzyskania kompleksowej wiedzy zarówno w dziedzinie teorii, jak i praktyki dotyczącej Sztucznej Inteligencji (AI). Program koncentruje się w szczególności na przekazywaniu uczestnikom umiejętności i wiedzy z dziedziny AI jak również inspiracji w jaki sposób technologia ta pozwala rozwiązywać problemy o znaczącym wpływie społecznym"

Program kończy się przygotowaniem uczniowskiego projektu społecznego z zastosowaniem AI. Oznacza to, że po przejściu przez cztery etapy uczniowie w parach wybierają własny temat projektu, rozwiązują najczęściej społeczny problem. Następnie korzystając z poznanych wcześniej narzędzi, algorytmów samodzielnie bez pomocy nauczyciela, próbują ten wybrany problem rozwiązać.
autor: Rafał Szymański

Wkrótce rusz rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Zachęcamy Was drodzy ósmoklasiści do naszego grona.
W roku szkolnym 2020/2021 proponujemy:
📌Liceum lingwistyczne. 🇬🇧🇪🇸🇩🇪
📌Liceum medyczno-weterynaryjne.🐕🐝🌳🧠
📌Technikum Informatyczne.🖥️💵
📌Technikum Reklamy.🎬📢
📌Technikum Fotografii i Multimediów.📸🎥
📌Technikum Grafiki i Poligrafii Cyfrowej 🆕🆕🆕
📌 Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy.
Więcej informacji znajdziecie w zakładce "oferta szkoły"
 

Drodzy Absolwenci!
Nie takie pożegnanie dla Was zaplanowaliśmy. Zakończenie szkoły nie obędzie się w terminie w takiej konwencji jak zawsze. Jednak pragniemy pożegnać Was godnie, ze wszystkimi honorami, tak jak na to zasłużyliście będąc członkami społeczności naszej szkoły przez te lata. Dlatego zaczekamy na odpowiedni moment, aby to zrobić, wówczas otrzymacie świadectwa ukończenia szkoły.
Skan świadectwa na Waszą ewentualną prośbę udostępnimy online.
Z poważaniem Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne.

Absolweńci

I znów uczeń Zespołu Szkół w ogólnopolskim konkursie odniósł sukces. To Arkadiusz Gaducewicz z klasy III A LO, został on zakwalifikowany do szerokiego finału konkursu Młode Concilium na temat „Ja, Polska, Europa, świat – 2040” organizowanego przez Concilium Civitas i Związek Nauczycielstwa Polskiego.
Opiekun: A. Działoszyńska

Ten post dedykowany jest przede wszystkim naszym uczniom ze Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy, ale też wszystkim osobom z niepełnosprawnościami pozostającym w domach.
Świat pandemii widziany oczami osoby z niepełnosprawnościami takimi jak zespół Downa, niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym, autyzm, mózgowe porażenie dziecięce nie znajduje zrozumienia.
Tym osobom szczególnie trudno pojąć ograniczenia i fakt, że utknęli w domu, że to nie złośliwość rodziców, że w ten sposób musimy chronić siebie i bliskich przed chorobą.
Dzieci zadają swoim rodzicom uporczywe pytania: kiedy pójdziemy do szkoły?, na spacer?, do babci? Pytania na które dziś nie mamy odpowiedzi.
Uczniowie mimo, że tęsknią za szkolną grupą, za nauczycielami, dzielnie realizują nauczanie w formie zdalnej, a efektami pracy dzielą się na załączonych zdjęciach.
Jesteśmy z Was bardzo dumni.
Przesyłamy Wam szczególnie ciepłe pozdrowienia i pozostajemy z Wami w serdecznej bliskości.
Aleksandra Szajowska - pedagog