Przeskocz do treści

W czasach pandemii, na odległość, prosto z Anglii, nasz niezastąpiony Pan Krzysztof Klepacki, znakomity fotograf z ogromym 25 letnim doświadczeniem, dzielił cie swoją wiedzą na temat konserwacji minilabów fotograficznych z uczniami Technikum Fotografii i Multimediów w ZS Rataje. Bardzo dziękujemy Panu Krzysztofowi za ciekawe i perfekcyjnie poprowadzone spotkanie.

Na dzisiejszych lekcjach języka hiszpańskiego gościliśmy wykładowcę

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Wydział Neofilologii UAM

Pana Javier'a Bielsa-Calvo.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej informacji na temat powodu, dla którego nasz dzisiejszy wykładowca zamieszkał w Polsce.
Następnie klasa 3a ćwiczyła umiejętność czytania ze zrozumieniem i tworzenie krótkich wypowiedzi w języku hiszpańskim.
Najciekawszym elementem spotkania okazało się zadanie związane z typowymi gestami w Hiszpanii. Uczniowie dowiedzieli się jak za pomocą gestów mogą wyrazić, że jest czegoś dużo, albo że już czas iść.
Wszyscy uważamy, że było to bardzo owocne spotkanie i czekamy na kolejne.
Miejmy nadzieję, że to dla naszych uczniów początek wspaniałej przygody, którą będą mogli kiedyś kontynuować.

Organizatorzy:

Martyna Anna Brose
Justyna Kamińska

David Alejandro Thöny Méndez, wykładowca na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, był dzisiaj naszym gościem na zajęciach z języka hiszpańskiego. Jest to pierwsze z trzech spotkań jakie zaplanowaliśmy dla naszych uczniów. W spotkaniu wzięła udział klasa 2A i 2C. Dzisiejsza lekcja była doskonałym przykładem tego, jak ważna jest znajomość kilku języków – uczniowie brali udział w zajęciach prowadzonych zarówno w języku hiszpańskim jak i angielskim. Była to świetna gimnastyka dla naszego mózgu – „przełączanie się” między dwoma językami obcymi to nie lada wyzwanie. W pierwszej kolejności wysłuchali informacji na temat Hiszpanii oraz tego jak wygląda sytuacja w tym kraju w czasach pandemii. Następnie wzięli udział w zajęciach praktycznych. Wspólnie z nauczycielem wykonali przygotowane przez niego zadania. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie takie spotkanie. ¡Muchas gracias! Organizatorzy:

Justyna Kamińska
Martyna Anna Brose

Meldujemy, że nasze elfy dostarczyły świąteczną paczkę do naszej rodziny. 🎁Paczka o wartości 2000 zł zawierała zapasy żywności, ubrania, słodycze i zabawki dla dzieci, środki czystości, bony do wykorzystania w sklepie spożywczym i obuwniczym. Pragniemy wyrazić ogromną wdzięczność za pomoc w organizacji paczki całej społeczności szkolnej: rodzicom, uczniom i nauczycielom. Wasza bezinteresowna pomoc jest bezcenna ❤️ Dziękujemy ❤️

Skip to content