Przeskocz do treści

Arrow
Arrow
Slider
Nauczyciele szkolą się, tym razem pod lupą mamy sketchnoting - myślenie wizualne.
Popatrzcie sami jak to wygląda.
Nawet najbardziej zatwardziali sceptycy wierzący, że nie potrafią rysować obudzili uśpione od wielu lat dziecko i udowodnili, że potrafią rysować, tworzą i potrafią się bawić. Poza częścią merytoryczną pojawiła się pasja i entuzjazm.

Arrow
Arrow
Slider

ZAPROSZENIE

Wielcy romantyczni i młodopolscy poeci uważali, że Polska to smutny kraj Ilotów, że Polska miała gen niewolniczy, który nie pozwał jej przez 123 lata uzyskać wolności, że jarzmo, które Polska niosła przez lata zaborów to wynik bierności, marazmu, mentalności niewolników. Jednak przyszedł dzień, w którym Polacy zakrzyknęli "DO BRONI" ....i zjawił się on...cud wolności.

Zespół Szkół w Ratajach, Dobra Szkoła, CHDK zapraszają na spektakl - koncert, który udowodni, że Polska na zawsze pozbyła się jarzma. Świętuj razem z nami ten najpiękniejszy dzień w dziejach kraju - Dzień Niepodległości...

15 listopada w Chodzieskim Domu Kultury o godzinie 13.00
Beata Zdunek i Agnieszka Działoszyńska zapraszają.

Arrow
Arrow
Slider
27 października na sesji Rady Gminy uroczyście podziękowaliśmy Pani Maria Jahnz za wieloletnią pracę, wysiłek i serce dla młodzieży ze Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracę. Jesteśmy przekonani, że współpraca z naszą szkołą oraz Stowarzyszenie Dobra Szkoła będzie trwała a Pani Maria zawsze będzie w gronie przyjaciół naszej szkoły.

 
Arrow
Arrow
Slider
Zapraszamy na obszerną relację z Targów Edukacyjnych. To był fajny dzień. Młodzież gimnazjalna miała okazję pośpiewać z helem w płucach, posłuchać wolontariuszy Drużyny Szpiku, rozwiązać zagadki językowe, przeprowadzić operację na prawdziwych narządach, zobaczyć szkolne pracownie internetowe i zrobić zdjęcia w MalutkaBudka.pl - Fotobudka Chodzież, która zrobiła prawdziwą furorę.
Na wypadek gdyby zgłodnieli czekały na nich zdrowe kanapki i kiełbasa z grilla oraz liczne drobne upominki.
Jak widać na załączonym poniżej obrazku potrafimy się dobrze bawić.

Arrow
Arrow
Slider
26 października uczniowie ZSLG Rataje wybrali się do Poznania na inaugurację kampanii Kampania "Drugie życie". Przed rozpoczęciem inauguracji mieli przyjemność rozdawania oświadczeń woli mieszkańcom Poznania, udzielili tez krótkiego wywiadu dla poznańskiej telewizji.
Kolejny już raz nasza szkoła bierze udział w szczytnym celu propagowania idei transplantacji. Z niecierpliwością czekamy na na dalsze działania.

Slider
Życie ucznia to nie tylko nauka, ale także poszerzanie intelektualnych i artystycznych horyzontów. Dlatego też, klasy licealne: I, II A i B, III A i B, wybrały się z polonistą do CHDK, w którym, dzięki uprzejmości dyrektora – Pana Marcina Kity, mogli obejrzeć niezwykłą animację Twój Vincent w reżyserii D. Kobieli, Hugh Welchmana. Nasyceni artystycznym pięknem uczniowie wrócili do szkoły.