Przeskocz do treści

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Uprzejmie informuję, że  pracujemy nad ujednoliceniem sposobu prowadzenia lekcji zdalnie. Zarówno dla Państwa, jak i dla nas jest to coś nowego.Obiecuję, że dołożymy wszelkich starań, aby nauka w domu nie była dla Was jak i dla uczniów zbyt wielkim obciążeniem.

Testujemy różne opcje, aplikacje i strony, by znaleźć najprostszy sposób do nauczania e-learningowego, do którego zobowiązani jesteśmy od 26 marca 2020 roku. 

W razie problemów lub pytań bardzo prosimy o zwracanie się do poszczególnych nauczycieli i wychowawców. Na stronie szkoły znajdują się dyżury nauczycieli i kontakt.

Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość

  • Zdalne nauczanie to nie tylko zajęcia on-line! Nauczyciele przygotowali wiele innych form. Doskonale zdajemy sobie sprawę z ograniczeń do sprzętu, który znajduje się w domu, oraz do Internetu. Dlatego prosimy zgłaszać te problemy, zaproponujemy lub wspólnie znajdziemy inne formy nauczania.
  • Szkoła działa według dotychczas obwiązującego planu, jednak nauczyciele równomiernie rozłożą materiał na czas nauki zdalnej.
  • Nauczyciele, pedagog szkolny, psycholog oraz dyrektor pełnią dyżury, harmonogram znajduje się na stronie internetowej.
  • Dostosowaliśmy formy pracy oraz metody oceniania osiągnięć uczniów do nowych okoliczności, proszę zaglądać na stronę internetową szkoły: rataje.eu oraz portal społecznościowy na facebooku.
  • Poprosiliśmy o Państwa adresy mailowe, aby na ten okres wprowadzić e dziennik, który ułatwi nam kontakt z Państwem, szczegóły pojawią się w najbliższym czasie.

Dyrektor Zespołu Szkół im. Józefa Wybickiego:

Izabela Góra

I znów ogromny sukces naszej szkoły o ogólnopolskim zasięgu!
Uczennica Agata Konarska z klasy I LO otrzymała wyróżnienie w prestiżowym IX Ogólnopolskim Konkursie „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” Fundacji im. Kazimierza Wielkiego pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej za pracę pisemną pod tytułem „DWA PIEKŁA ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”.

Konkurs: Żołnierze Wyklęci

Rodzicu,

- zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
- jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
- przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
- rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
- śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły

Drodzy Rodzice, Drodzy Uczniowie.
W związku z decyzją Premiera oraz MEN od 16 marca do 25 marca 2020 r. zawieszone zostają zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w Zespole Szkół im. Józefa Wybickiego w Ratajach.
W dniach 12,13.03 szkoła prowadzi wyłącznie działania opiekuńcze. Prosimy na bieżąco śledzić media społecznościowe, będziemy informować o każdej zmianie.
Prosimy również, aby młodzież w tym czasie przebywała w domach, nie gromadziła się w galeriach handlowych i innych zatłoczonych miejscach publicznych.
Zgodnie z rekomendacją Wojewody Wielkopolskiego odwołaliśmy również wszystkie planowane kursy, szkolenia a także wycieczki szkolne.

Z poważaniem,

Dyrektor Szkoły Izabela Góra

„The woman who follows the crowd will usually go no further than the crowd. The woman who walks alone is likely to find herself in places no one has ever been before.” Albert Einstein

Dzień Kobiet to jedno z tych świąt, których datę znają chyba wszyscy. Ale czy wszyscy znają nazwiska chociaż kilku kobiet nauki, dzięki którym szybciej diagnozujemy i leczymy choroby, wiemy jak zachowują się wulkany, potrafimy wysłać w kosmos potężne rakiety, znamy budowę helisy DNA, czy uświadomiliśmy sobie o potrzebach naszej planety i jej ochrony. To kobiety dokonują często wielkich odkryć, ale nierzadko spotykają się z dyskryminacją, niedocenieniem, a ich nazwiska zostają celowo pomijane. My w tym dniu postanowiliśmy przypomnieć kilka z nich.

Ewelina Dziubakiewicz-Skowrońska