Przeskocz do treści

Niezwykłe zajęcia Technikum Fotografii i Multimediów w ZS Rataje z Panem Jarkiem Grzybkiem, naszym miłym absolwentem i właścicielem firmy Dragoinspire oferującej usługi filmowania dronami. Możliwość samodzielnego obsługiwania kamer drona jest niezapomnianym i inspirującym przeżyciem dla młodych adeptów sztuki fotograficznej. Bardzo dziękujemy Panu Jarkowi za poświęcony czas, podzielenie się cenną wiedzą i jak zawsze ogromną życzliwość dla naszej szkoły.

ASTRO zabawa to DOBRA sprawa!

Nocne obserwacje nieba 🌔 odbędą się w szkolnym sadzie w Ratajach 22 maja w godzinach 20:00 -23:30.

Gościem specjalnym będzie Karol Wójcicki – pasjonat nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny. Twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage Z głową w gwiazdach.
W ramach ASTRO zabawy odbędą się wykłady dla młodzieży Zespołu Szkół.
Dziękujemy Stowarzyszenie Dobra Szkoła.

👉Jury VI Ogólnopolskiego Konkursu Prozatorskiego dla Młodzieży im. Fiodora Dostojewskiego, po uważnym przestudiowaniu prac, które napłynęły z całej Polski, podjęło decyzję o przyznaniu jednej nagrody głównej i kilku wyróżnień. Cieszy fakt, iż pośród laureatów konkursu znalazł się uczeń II klasy Technikum Informatycznego w Zespole Szkół w Ratajach, Piotr Waszak. Jego dojrzały filozoficzny esej pod tytułem „O istocie Boga, wątpliwościach, miłości i szczęściu” odznacza się autentycznymi walorami poznawczymi, jest również wartościowy pod względem artystycznym. Autor nie moralizuje, ale stara się w subtelny sposób przekazać, iż „ świat zbudowany jest z okazji do miłości”. Mamy nadzieję, że nie jest to ostatnia próba literacka Piotra. Życzymy mu, aby rozwijał swój niewątpliwy talent. Pragniemy zarazem przypomnieć, iż w ubiegłym roku uczennica innej klasy (obecnie III) - Technikum Organizacji Reklamy przy ZS w Ratajach – Weronika Ziętek zdobyła wyróżnienie w tym samym konkursie, za esej pod tytułem „Kiedy Cię wzywam, odpowiedz mi Boże …”.
Warto podkreślić, że inicjatorzy konkursu nagradzając wyróżnione prace, zadbali o debiut prozatorski, wprowadzając młodych autorów w obieg literacki przez publikację ich tekstów w formie książkowej. Jednak nie tylko dlatego warto je zauważyć i docenić. Próby literackie naszych dzieci są cenne – służą ich rozwojowi.
autor: Joanna Kłos

Aparat fotograficzny może zobaczyć to czego ludzkie oko nie widzi. Zdjęcia w promieniach podczerwonych ukazują ten sam świat ale w baśniowych barwach, zupełnie odrealniony i jakby z innej planety. Uczniowie Technikum Fotografii i Multimediów w ZS Rataje uczą się również dostrzegać i rejestrować to co niewidoczne dla ludzkiego oka.