Przeskocz do treści

W piątek 31 maja przy pływalni Delfin w Chodzieży, odbyła się pierwsza edycja zawodów związana z udzielaniem I pomocy pod nazwą MANEWRY RATOWNICZE. Impreza odbyła się pod patronatem Burmistrza Chodzieży oraz Starosty Powiatu Chodzieskiego, zaś patronat zgodziła się objąć spółka Enea Operator. Nasza szkoła, którą reprezentowali uczniowie klasy 1 LO w składzie: Szymon Kaja, Zosia ReginiaMartyna FoethkeWiktoria KowalskaAgnieszka Mazur

Taki sobie efekcik timelapsa na który potrzeba było 400 zdjęć wykonanych z dachy pływalni Delfin w czasie około 2,5 godziny. Oto efekty dzisiejszych warsztatów fotograficznych. Uczniowie Technikum Fotografii i Multimediów w ZS Rataje już potrafią pokazać kilka godzin w kilka sekund.

W dniu 31.05.2019 odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Jestem bezpieczny. Mówię Nie.” Uczniowie naszej szkoły za swoje prace otrzymali Wyróżnienie: Monika Wegner - klasa 2Technikum Fotografii i Multimediów oraz Damian Redel - klasa 3Technikum Informatyczne.
W konkursie brała udział również Marysia Pawlaczyk z klasy 2 Technikum Fotografii i Multimediów.
Opiekun: Agata Firlej
Organizatorami konkursu była: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Chodzieży oraz Komenda Powiatowa Policji w Chodzieży.

Jedną z wielu imprez organizowanych przez Zespół Szkół w Ratajach jest III Powiatowy Konkurs Recytatorski Prozy. W tym roku odbył się on pod hasłem „Niepodległa”, w związku z obchodami setnej rocznicy odrodzenia Polski. W auli ZS, uczniowie ostatnich klas szkól podstawowych  i gimnazjalnych powiatu chodzieskiego przedstawili publiczności i jury własne interpretacje wybranych przez siebie fragmentów utworów literackich, przywołując refleksje o wolnej ojczyźnie.

Uczestnicy konkursu zachwycili recytacją prezentowanych tekstów. W kategorii szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła uczennica ZS w Ratajach Emilia Kot, a drugie Aleksandra Kubiak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chodzieży. Natomiast w kategorii szkół podstawowych zwyciężył Daniel Bejenka z VIII klasy SP w Margoninie; drugie miejsce zajęli ex aequo uczniowie klasy VII: Maria Kuchnowska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chodzieży oraz Kajetan Walewski ze Szkoły Podstawowej w Margoninie. Trzecie miejsce przypadło Natalii Baumgart z VIII klasy SP nr 3 w Chodzieży. Wyróżnienia zdobyli: Zuzanna Swosińska oraz Daniel Mazur ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chodzieży. Nagrodzonym uczniom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy. 

Joanna Kłos

Po długoletniej współpracy pomiędzy szkołami z miejscowości Lippe w Niemczech oraz Zespołem Szkół w Ratajach nadszedł czas na współpracę pomiędzy powiatami. W poniedziałek 27 maja odbyła uroczystość podsumowująca 10 lat współpracy pomiędzy powiatami, podczas której zaprezentowano Chodzieskie zespoły taneczne oraz wokalistów jak również zorganizowano debatę młodzieżową na temat przyszłości Europy. Całość nagrała i zrealizowała w postaci materiałów wideo klasa Technikum Fotografii i Multimediów z ZS Rataje.

Niezwykłe zajęcia Technikum Fotografii i Multimediów w ZS Rataje z Panem Jarkiem Grzybkiem, naszym miłym absolwentem i właścicielem firmy Dragoinspire oferującej usługi filmowania dronami. Możliwość samodzielnego obsługiwania kamer drona jest niezapomnianym i inspirującym przeżyciem dla młodych adeptów sztuki fotograficznej. Bardzo dziękujemy Panu Jarkowi za poświęcony czas, podzielenie się cenną wiedzą i jak zawsze ogromną życzliwość dla naszej szkoły.