Przeskocz do treści

Dlaczego zdjęcia w katalogach biur podróży wyglądają tak niesamowicie, a kraje egzotyczne onieśmielają nas intensywnością barw? Otóż niekoniecznie muszą one wyglądać tak w rzeczywistości. To co widzimy na zdjęciach jest efektem zastosowania odpowiednich filtrów i kilku sprytnych narzędzi w programie Photoshop.

Widok z Łazienek Chodzieskich jaki nie znacie

Czy da się zrobić zdjęcie w morzu maków, tak by każdy pojedynczy kwiat był ostry, niezależnie od tego czy jest bardzo blisko obiektywu czy też jest oddalony od niego o ćwierć kilometra? Da się! Wystarczy zastosować technikę o tajemniczej nazwie photo stacking. A takie tajemnice uczą się uczniowie Technikum Fotografii i Multimediów w Ratajach

Życie fotografa jest pełne niespodzianek, czasami nawet smakowitych. Dzisiaj do naszej szkoły zgłosił się pan Dominik Piotrowski, właściciel firmy produkującej torty, z zapytaniem o możliwość zrobienia sesji produktowej wyrobów cukierniczych jego firmy. Dla naszych uczniów była to okazja by poćwiczyć trudne zdjęcia produktów spożywczych, ale również okazja by po skończonej sesji owe produkty skonsumować.