Przeskocz do treści

W środę, 26 lutego 2020 odbył się szkolny konkurs jezyka angielskiego. Wzięło w nim udział aż 50 uczniów, jednak wszyscy zgodnie twierdzili, że "łatwo nie było" 🙂 Formuła konkursu przewidywała sprawdzenie wiedzy w zakresie czytania ze zrozumieniem, gramatyki i znajomości słownictwa. Ostatnia część okazała się być zaskakująco podchwytliwa i niemal każdy, zaraz po wyjściu z sali, sprawdził znaczenie i wymowę słowa "quay" w tłumaczu Google'a.

Spośród uczestników wyłoniono 5 laureatów, którym w piątek 28 lutego 2020, oprócz dyplomów, gratulacji i oklasków, przyznano również punkty za aktywność z języka angielskiego:
I miejsce zajęła Emilia Chmielewska (2a LO)
II miejsce zajął Grzegorz Przewoźniak (1a LO)
III miejsce zajęli ex aequo: Lucjan Potkowski (2a LO) , Wiktoria Pietraś (1c LO) i Mateusz Olczyk (4 Ti).

Laureatom raz jeszcze gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i liczymy na równie wysoką frekwencję w kolejnej edycji konkursu już za rok.

Martyna Brose/Justyna Kamińska/Agnieszka Michalska

Stowarzyszenie Dobra Szkoła organizuje obchody Światowego Dnia Chorób Rzadkich. Zespół Szkół włącza się do tej akcji. Z tej okazji dnia 2 marca 2020 r. godz. 16:30 na sali gimnastycznej odbędzie się ZUMBA, chcemy pokazać solidarność z osobami cierpiącymi na tego typu choroby. Dlatego zapraszamy Państwa, szczególnie naszych Nauczycieli, Uczniów, Absolwentów i Rodziców do udziału w akcji. Mile widziane koszulki w kolorach logo. 👇👇

📣📣📣📣Brawo Agnieszka Działoszyńska i Adam Michalski! Ich drużyna zdobyła drugie miejsce w Polce w konkursie filmowym "Idą święta, nie o SMS-ieie, lecz kartce pamiętaj". Brawo dla drużyny w składzie: A. Ornawka, A. Pietruszka, N. Mokra, J. Zatt. Oto uzasadnienie jury:II MIEJSCE: Zespół Szkół im. Józefa Wybickiego w Ratajach
"Ten film także okazał się bardzo wyjątkowy, w ciekawy sposób przedstawia siłę relacji międzyludzkich, jest stworzony na modłę klimatów sci-fi (bohaterami w nim są kosmitki/ludzie z przyszłości?). Bohaterowie filmu są nietypowo przebrani i widać, że użyte w nagraniu stroje i rekwizyty były własnoręcznie wykonane. Twórcy filmiku wyróżniają się umiejętnościami monterskimi i edytorskimi, widać, że pewne rzeczy zostały wykonane w postprodukcji: tło (greenscreen) + efekt nałożony na głos jednej z bohaterek filmu. Pomysł na przekazanie hasła naszej akcji został tutaj zrealizowany w bardzo oryginalny sposób za pomocą krótkiej historyjki."

Dzisiaj naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość, pan Andrzej Pietruszczak, pasjonat i fotograf dzikiej przyrody. Podczas dwugodzinnego spotkania, Pan Andrzej opowiedział naszym uczniom o swojej wielkiej pasji, jaką jest fotografowanie dzikich zwierząt, a w szczególności ptaków. Zdradził nam również niektóre ze swoich technik fotograficznych i zaprezentował swój sprzęt.