Przeskocz do treści

Drodzy Rodzice, Drodzy Uczniowie.
Od 26 października nauka w szkołach ponadpodstawowych odbywa się w trybie zdalnym. Proszę uważnie śledzić wiadomości na edzienniku.
📌 UWAGA
Klasy III Technikum odbywające praktyki wracają od poniedziałku na nauczanie zdalne. Praktyki zostają przerwane, będą uzupełnione w dogodnym terminie, w lepszych czasach.
📌 Młodzież SSPP uczy się stacjonarnie.

📌Chcemy, żeby szkoła była bardziej demokratyczna, uczniowie i uczennice współdecydowali o tym, jak funkcjonuje i angażowali się w jej życie. Dlatego w tym roku bierzemy udział w ogólnopolskim programie "Szkoła Demokracji", którego celem jest zwiększenie udziału uczniów i uczennic w życiu szkoły oraz wzmocnienie samorządności uczniowskiej.

📌Projekt realizowany jest przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej wraz z Akademią Ekonomiczno – Humanistyczną w Warszawie.
Opiekunami projektu w szkole są: Agata Firlej, Izabela Góra

Tak, w tym roku w ramach innowacji na lekcji języka angielskiego klasa II c LO uczy się bez ocen. Jak mówi Izabela Góra dyrektor szkoły i nauczyciel języka angielskiego w tej klasie " ocena jest jednym z powodów, które ograniczają rozwój człowieka, oceny boi się każdy od dziecka po osobę dorosłą. Nie jest jednak możliwe, aby funkcjonować bez oceny, bo prędzej czy później i tak spotkamy się z nią w życiu. Boimy się ocen, ale one wyznaczają naszą drogę rozwoju. Innowacja ma na celu, aby ocena nie powodowała lęku i nie deprymowała ucznia, dlatego ważne jest, aby nauczyć się tak przekazywać ocenę, żeby spełniała pozytywną rolę w rozwoju człowieka i mobilizowała do pracy. Pierwsze efekty już są widoczne." 👍

Skip to content