Przeskocz do treści

W środę szkoła SSPP zagospodarowała „mini ogródek”. Prowadziliśmy zajęcia praktyczne, sadziliśmy, sialiśmy oraz dowiedzieliśmy się jak pielęgnować niektóre warzywa, owoce i kwiaty. W ogrodzie chcemy wykorzystać metody upraw, które są przyjazne środowisku (np.: kompost z pokrzywy), jak również poznać tradycje polskiego ogrodu i stworzyć „rabatki prababci”. Przygotowaliśmy i pomalowaliśmy skrzynie, w której zasadzimy zioła i kwiaty. Ogłosiliśmy konkurs na wyhodowanie sadzonki „najładniejszego kwiata”.

Ps. Pragniemy podziękować Pani dyrektor za udostępnienie terenu oraz Panu Tomkowi i Grzesiowi za przygotowanie gruntu.
Beata Freitag

Uczestniczyłam w wielu ucztach w ratajskim Soplicowie, ale w takiej jeszcze nigdy! Uczniowie z 2 LO przygotowali, co następuje : chlodnik, bigos, bułki, kisiel, kawa ze świeżym mlekiem, gorąca polewka, skrzydliki ozoru, zrazy, „golden wasser”, bigos, raki, kurczęta, szparagi, "węgrzyn" , "Malaga" , "ponch" , kompot, barszcz królewski, rosół staropolski, blemas, arkas, kontuz, brunele, pinele, draganty, ryby, "szampan", czarna polewka, arbuz, winogrona, legumina, herbata ziołowa, mleko, miód pitny, grzyby z polowania. Karmili nasze dusze fragmentami z "Pana Tadeusza". To jest niewypowiedziana duma z własnej klasy!

Agnieszka Działoszyńska

 

Uczeń klasy III TI Mikołaj Boguszyński oficjalnie został Trenerem Qi Gong De Rui 1. Tytuł ten otrzymał od Marcusa Bongarda- Shaolińskiego Mistrza, założyciela rodziny De Rui, członka legendarnej chińskiej rodziny Wu Lee oraz jednego z założycieli World Academic Society of Medical Qigong w Pekinie.
Zdobywając ten tytuł dołączył do niewielkiego grona osób mogących nauczać Qi Gongu w Polsce, a także został członkiem rodziny De Rui oraz Polskiego Stowarzyszenia Zdrowotnego Qi Gongu De Rui.
Czym jest Qi Gong?
Qi Gong jest pradawną techniką uzdrawiania wywodzącą się z Chin. Jej początki sięgają do czasów mistycznych Pięciu Władców i dynastii Xia (2852-2202 r. p.n.e.)
Mikołaj od 12 lat zmaga się z nowotworem- nie zawsze było łatwo, jednak od tego czasu zauważył ogromną poprawę samopoczucia. Bóle towarzyszące chorobie przestały dokuczać, ma dużo więcej energii, motywacji i chęci do życia.
Mikołaju gratulujemy siły, woli walki i determinacji. Osobom zainteresowanym Mikołaj z chęcią udzieli informacji pod adresem email: miki44112@outlook.com lub przez facebook/messenger.

Z radością ogłaszamy, że nasza szkoła została zakwalifikowana do programu "Hej dziewczyny!" prowadzonego przez Fundację Akcja Menstruacja Akcja Menstruacja , która ma na celu zapewnienie środków higienicznych dla osób uczących się. W naszych damskich i koedukacyjnych toaletach pojawiły się pudełka z podpaskami i tamponami, z których można korzystać jako "emergency box", ale również zapoczątkować świecką tradycję dzielenia się w potrzebie.
Jeżeli macie ochotę porozmawiać o projekcie, zgłębić temat problemu ubóstwa menstruacyjnego odsyłamy na stronę www.akcjamenstruacja.pl lub na FB: https://www.akcjamenstruacja.pl/hej-dziewczyny lub do osobistego kontaktu ze szkolną koordynatorką panią Agnieszką Michalską.

Panowie z 4TI, Krystian Wawruch, Paweł Nylec oraz Mikołaj Sobieralski pod opieką Rafała Szymańskiego napisali projekt konkursowy Intel AI4Youth, który po I etapie znalazł się wśród najlepszych prac! W związku z tym zostali zaproszenie na spotkanie z przedstawicielami Firmy Intel oraz Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego. Czeka ich jeszcze II etap, po którym zostanie wyłonione 5 najlepszych prac.
Celem programu było przygotowanie na nadejście rewolucji związanej ze Sztuczną Inteligencją. Jest to duży sukces, zwłaszcza, że Panowie musieli sporo pracować zdalnie.
Trzymamy kciuki!
Skip to content