Przeskocz do treści

Intel Al For Youth

🆕❗️W ramach programu Intel Al For Youth (Sztuczna Inteligencja dla Młodzieży) nauczyciele naszej szkoły rozpoczęli właśnie kurs samokształceniowy, który ma potrwać 7 tygodni. Celem kursu jest przygotowanie młodzieży na nadejście rewolucji związanej ze Sztuczną Inteligencją.
Program oferuje wyjątkową okazję dla młodych ludzi ze wszystkich środowisk do uzyskania kompleksowej wiedzy zarówno w dziedzinie teorii, jak i praktyki dotyczącej Sztucznej Inteligencji (AI). Program koncentruje się w szczególności na przekazywaniu uczestnikom umiejętności i wiedzy z dziedziny AI jak również inspiracji w jaki sposób technologia ta pozwala rozwiązywać problemy o znaczącym wpływie społecznym"

Program kończy się przygotowaniem uczniowskiego projektu społecznego z zastosowaniem AI. Oznacza to, że po przejściu przez cztery etapy uczniowie w parach wybierają własny temat projektu, rozwiązują najczęściej społeczny problem. Następnie korzystając z poznanych wcześniej narzędzi, algorytmów samodzielnie bez pomocy nauczyciela, próbują ten wybrany problem rozwiązać.
autor: Rafał Szymański

Skip to content